Nasze
oferty
Zielone szkoły
zapewniamy wysokie standardy bezpieczeństwa
Bieszczady - Expedycja - wycieczka pięciodniowa (Polska)
Cena już od 719 zł/os.
Liczba dni: 5   |   Dla kogo: Szkoła podstawowa klasy 4-6 Szkoła średnia

BIESZCZADY - wolność, dzika przyroda, niezwykłe bogactwo kulturowe to słowa klucze, z którymi od dziesięcioleci kojarzy się ten rejon. Wspólnie z ,,Bieszczady Adventure" proponujemy niezapomnianą przygodę w krainie pełnej tajemnic i wyjątkowych miejsc. Z pasją godną prawdziwych traperów, bazując na doświadczeniu i znajomości Bieszczadów zrealizujemy najbardziej śmiałe pomysły na spędzanie wolnego czasu. To coś specjalnego dla tych którzy czują w sobie żyłkę prawdziwego odkrywcy.  Tylko z nami zielona szkoła BEZ NUDY!

Zakwaterowanie: np. w Kompleksie SKALNY w Polańczyku, w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Natura Park w Stężnicy lub w innym ośrodku o podobnym standardzie.

PROGRAM

Dzień 1

 • wyjazd spod szkoły w godzinach porannych, przyjazd do miejsca pobytu w godzinach późno popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja
 • spacer po okolicy, korzystanie z infrastruktury Ośrodka

Dzień 2

(tego dnia: śniadanie, obiad, kolacja lub śniadanie + suchy prowiant za kolację, obiadokolacja)

 • BIESZCZADY CHALLENGE - gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

- mapy – przeprowadzimy ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz odnajdywania punktów dzięki którym dotrzemy do celu
- przeprawa przez górskie potoki – drużyny będą musiały zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg potoku
- stara wieś – celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerwkii oraz pełnych tajemnic, starych piwnic, poznamy bogatą historię bieszczadzkiego regionu

 • SPŁYW PONTONAMI – wycieczka pontonami malowniczą doliną największej z bieszczadzkich rzek. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają instruktorzy oraz oczywiście opiekunowie grupy. Uwaga! Warunkiem realizacji spływu jest odpowiedni poziom wody*
 • *SPŁYW PONTONAMI zamienić można na WYPRAWĘ WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) - SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy. Poznamy technikę prowadzenia samochodu terenowego.

Dzień 3

(tego dnia: śniadanie, obiad, kolacja lub śniadanie + suchy prowiant za kolację, obiadokolacja)

 • NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH – całodniowa wycieczka z przewodnikiem górskim: np.

- piesza wędrówka z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka (1228 m n.p.m.) następnie przez grzbiet na szczyt Połoniny Wetlińskiej dalej przez Przełęcz Orłowicza do Wetliny.
- lub wędrówka na Małą Rawkę, a tu dla niestrudzonych górskich piechurów możliwość wyruszenia szlakiem dalej na Kremenaros – styk 3 granic.
- zdobycie najwyższego szczytu polskich Bieszczad - Tarnicy
- Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy innym szlakiem

 • przejazd autokarem - poznanie najpiękniejszych miejsc ukrytych pośród zielonych połoninami
 • zwiedzanie drewnianej cerkwi w Smolniku
 • wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek, podsumowanie chwil spędzonych na szlaku

Dzień 4

(tego dnia: śniadanie, obiad, kolacja lub śniadanie + suchy prowiant za kolację, obiadokolacja)

 • SZKOLENIE BIESZCZADNIKA - zabawy się w bieszczadzkich traperów: przeciąganie liny, łucznictwo, rzut siekierą, bieg w workach oraz widowiskowy bieg w nartach. Na zakończenie każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności.
 • PRZEJAŻDŻKA SEGWAYEM – dodatkowa atrakcja w cenie
 • TECHNIKI LINOWE - konkurencje linowe realizowane są przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej wysokości. W programie zabawa na ściance wspinaczkowej oraz budowanie wieży ze skrzynek. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu alpinistycznego.
 • DYSKOTEKA W PIANIE - najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie – tylko dla uczestników zielonych szkół

Dzień 5

 • śniadanie + suchy prowiant, wykwaterowanie grupy
 • NAD "BIESZCZADZKIM MORZEM" - spacer po koronie zapory wodnej w Solinie, dla chętnych rejs statkiem po Zalewie Solińskim (dodatkowy koszt ok. 15 zł/os)
 • MYCZKOWCE - miejscowość leżąca na styku kultur: polskie, ukraińskiej, huculskiej i łemkowskiej. Zwiedzanie Parku Miniatur Sakralnych najstarszych drewnianych kościołów oraz cerkwi greckokatolickich i prawosławnych, modele w skali 1:25, a także zwiedzanie Ogrodu Biblijnego i mini ZOO.
 • powrót pod szkołę w godzinach wieczornych

 


 

Liczba dni: 5   |   Dla kogo: Szkoła podstawowa klasy 4-6 Szkoła średnia
Ceny
Liczba osób Liczba opiekunów Cena
45-46 3 719 zł/os.
40-44 3 749 zł/os.
35-39 3 799 zł/os.CENA ZAWIERA

transport autokarem, opiekę pilota, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę instruktora podczas trwania zajęć, bezpłatne miejsca dla opiekunów (1/15 uczestników) ubezpieczenie uczestników i opiekunów NNW do 10000 zł/os, podatek VAT-marża.

CENA NIE ZAWIERA

składki na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w cenie 2 PLN/os, składki na TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) w cenie 2 PLN/os, rejsu statkiem po Jeziorze Solińskim, dodatkowy koszt ok. 15 zł/os

INFORMACJE DODATKOWE

MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA TRANSPORTU Z DOWOLNEGO MIEJSCA W POLSCE!

Cena wycieczki kalkulowana jest dla grup z Warszawy i okolic. Istnieje możliwość zorganizowania transportu z dowolnego miejsca w Polsce. Koszt uzależniony jest od miejsca wyjazdu grupy, terminu realizacji wycieczki i wielkości grupy.

Realizujemy transport autokarami tylko sprawdzonych i cenionych liderów wśród polskich przewoźników autokarowych. Autokary, którymi jeździmy są bezpieczne, mają aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC. Posiadają wygodne fotele rozkładane i/lub rozsuwane na boki, z podłokietnikami oraz posiadają dvd (zazwyczaj 2 monitory).

Program zielonej szkoły jest tak skonstruowany, by w atrakcyjny sposób pod względem turystycznym i edukacyjnym, dostosowany do wieku dzieci pozwolił poznać nowe miejsca, bawił i uczył. Sprawił by dzieci wróciły uśmiechnięte i pełne niezapomnianych wrażeń. Jeśli jednak nasze programy nie spełniają Państwa oczekiwań, na życzenie przygotujemy specjalny program, bogaty w atrakcje spoza oferty, dostosowany do indywidualnych potrzeb grupy. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa propozycje.

Podczas pobytu, grupy zakwaterowane są w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych (Ośrodki Wypoczynkowe, Ośrodki Kolonijne, Pensjonaty, Hostele itp.) w pokojach 3-,4-,5-osobowych. Większość pokoi posiada prywatną łazienkę (prysznic, wc, umywalka), chyba, że w ofercie zaznaczono inaczej.Osoba zgłaszająca:
* pola wymagane loader
Zamów Wycieczkę