Nasze
oferty
Wycieczki zagraniczne
zapewniamy wysokie standardy bezpieczeństwa
Ryga - wycieczka zagraniczna (Łotwa)
Cena już od 689 zł/os.
Liczba dni: 3   |   Dla kogo: Gimnazjum Szkoła średnia

RYGA - malowniczo ulokowana nad rzeką Dźwiną, pełna średniowiecznych zabytków i secesyjnych budynków Ryga jest perłą basenu Morza Bałtyckiego oraz największym wśród wszystkich miast krajów nadbałtyckich. Historyczne centrum Rygi zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Na uwagę zasługuję także kościół św. Piotra, widoczny z każdego punktu ryskiej Starówki. Jedną z największych atrakcji Rygi jest ulica Elżbiety. Ta długa ulica jest zabudowana uroczymi secesyjnymi kamienicami z jednej strony a z drugiej otoczona zielenią starych parków. Ryga jest jednym z najzieleńszych miast w Europie. Nasadzenia nad brzegiem kanału otaczającego stare miasto, stały się zielonym symbolem miasta. i stanowią o jego atrakcyjności. W całości Ryga jest niczym miasto z bajki. A miejskie latarnie, fontanny oraz  pomniki - sprawiają wrażenie, jakby po ulicach wędrował utalentowany dekorator, ozdabiający domy i ulice. 

 

PROGRAM

Dzień 1

- wyjazd z Warszawy w godzinach porannych
- Szwale, przejazd przez miasto aż do III rozbioru Polski w 1795 było ono największą ekonomią królewską w Wielkim Księstwie Litewskim.
- przyjazd do Rygi, zakwaterowanie, obiadokolacja

Dzień 2

- śniadanie
- zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem polskojęzycznym, m.in.: Stare Miasto; kościół św. Piotra; Dom Bractwa Czarnogłowych; protestancka  katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich); Pl. Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka; Zamek Ryski z Muzeum Historii Łotwy; budynek rycerstwa inflanckiego (parlament); fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową; spacer po Nowym Mieście. Czas wolny.
- powrót do hotelu na nocleg, obiadokolacja

Dzień 3

- wykwaterowanie, śniadanie
- zwiedzanie w trakcie powrotu do Warszawy. Rundale - to jeden z najpiękniejszych pałaców na terenie Łotwy (dawniej na terenie Kurlandii). Postawiony przez Ernesta Birona - faworyta carycy Anny - w celu podkreślenia znaczenia własnej osoby.  Architekt ten sam, który projektował Pałac Zimowy w Sankt Petersburgu. Pałac był budowany w dwóch etapach. Rozpoczęto budowę w 1736 r., a ukończono w latach siedemdziesiątych XVIII w.
- powrót do Warszawy w godzinach wieczornych

Liczba dni: 3   |   Dla kogo: Gimnazjum Szkoła średnia
Ceny
Liczba osób Liczba opiekunów Cena
40 - 44 3 689 zł/os.
35 - 39 3 739 zł/os.
30 - 34 2 789 zł/os.Cena zawiera

przejazd autokarem z/do Warszawy (wyjazd z innych miast kalkulujemy indywidualnie), zakwaterowanie w hotelu **/*** w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, wyżywienie wg programu, program imprezy, ubezpieczenie KL + NNW AXA „Kontynenty”, pilot na trasie przejazdu oraz podczas pobytu, usługę przewodnika miejskiego po Rydze w dniu 2


Cena nie zawiera

biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, dodatkowych wyjść i świadczeń nie zawartych w programie


Informacje dodatkowe

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 25 EUR/os. + przewodnik miejscowy w Rydze 10 EUR/os.

Ceny obowiązujące przy kursie nie przekraczającym 1 EUR = 4,3 PLN.

Uwaga! Grupy mniejsze i większe kalkulujemy na indywidualne zapytanieOsoba zgłaszająca:
* pola wymagane loader
Zamów Wycieczkę
CZAT NA ŻYWO