Nasze
oferty
Wycieczki po Warszawie wielodniowe
zapewniamy wysokie standardy bezpieczeństwa
Warszawa 2 dni - wycieczka z dofinansowaniem (Polska)
Cena już od 66 zł/os.
Liczba dni: 2   |   Dla kogo: Szkoła podstawowa klasy 4-6 Szkoła średnia

" Poznaj Polskę"

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wycieczek szkolnych do Warszawy.

Program wycieczki spełnia wymogi dofinansowania w ramach pilotażowego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki,  z którego zainteresowane szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Wycieczki szkolne po Warszawie obejmują cztery obszary edukacyjne:

  • Śladami Polskiego Państwa Podziemnego
  • Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Kultura i dziedzictwo narodowe
  • Największe osiągnięcia polskiej nauki


PROGRAM WYCIECZKI 2 DNIOWEJ

1 dzień

Program wycieczki jednodniowej

2 dzień

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie, zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Zwiedzanie Pałac na Wodzie, Wielka Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, Pomnik Fryderyka Chopina, Belweder.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego – muzeum historyczne utworzone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego w 1983 jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed 60 lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku.

Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.

Obiad – 11.30 – 13.00

Spacer Śladami lektury Kamienie na szaniec

Wycieczka przybliży uczestnikom zarówno najważniejsze wydarzenia z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Będziemy chcieli opowiedzieć o problemach życia codziennego, walce o honor i bohaterstwie ludzi, którzy musieli zmierzyć się z obliczem wojny. Podczas spaceru pokażemy Państwu przede wszystkim miejsca opisywane przez autora książki. Przypomnimy co i gdzie się wydarzyło, który z Bohaterów książki w danej akcji grał pierwsze skrzypce, chcąc zaimponować kolegom odwagą, męstwem i sprytem. Będąc pod Arsenałem, opiszemy jak dokładnie wyglądała akcja o kryptonimie Meksyk II i wspomnimy, dlaczego akurat II a nie I. Kto był odpowiedzialny za przeprowadzenie akcji? Kto wydał rozkaz i dlaczego, pozwolono przystąpić do tak trudnej i niebezpiecznej akcji? Odwiedzimy Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alejach Szucha. Zwiedzając wnętrza muzeów postaramy się przybliżyć grupie realia życia w skrajnie trudnych warunkach więziennych. Opowiemy również jak wyglądał dzień na Pawiaku, oraz jak wyglądały przesłuchania na Szucha. Czy można był stamtąd uciec? Czy można było w jakiś sposób skontaktować się z najbliższymi? Jaki los czekał tych wszystkich, którzy trafili w ręce Gestapo? Kończąc spacer na Cmentarzu Powązki Wojskowe, w kwaterze Białych Brzozowych Krzyży, opowiemy, dlaczego właśnie takie krzyże stoją na grobach harcerzy? Dlaczego Bohaterowie spoczęli właśnie w tym miejscu? Chwilą ciszy oddamy Im cześć, a może niektórzy z Was będą mieli znicze lub kwiaty, aby postawić je na grobach Zośki, Rudego, Alka, czy Aleksandra Kamińskiego. Spacer zakończymy pod pomnikiem Gloria Victis – Chwała Zwyciężonym – aby uczcić pamięć wszystkich walczących o Polskę i Warszawę w czasach zarówno okupacji niemieckiej, jak i Powstania Warszawskiego.

Zakończenie wycieczki 17.00

 

Liczba dni: 2   |   Dla kogo: Szkoła podstawowa klasy 4-6 Szkoła średnia
Ceny
Liczba osób Liczba opiekunów Cena
40 3 66 zł/os.
40 3 330 zł/os.



*
CENA WYCIECZKI ok. 330 zł/os - cena bez dofinansowania

CENA WYCIECZKI  ok. 66 zł/os - cena z dofinansowaniem w ramach "Poznaj Polskę"

CENA ZAWIERA

przygotowanie wycieczki, opiekę pilota, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, transport, 1 śniadanie, 1 obiad

CENA NIE ZAWIERA

koszulki pamiątkowej - dodatkowy koszt 15 zł/os

INFORMACJE DODATKOWE

Na życzenie Klienta możliwość modyfikacji programu



Osoba zgłaszająca:
* pola wymagane loader
Zamów Wycieczkę