Nasze
oferty
Wycieczki po Warszawie 1-dniowe
zapewniamy wysokie standardy bezpieczeństwa
Warszawa 1 dzień - wycieczka z dofinansowaniem (Polska)
Cena już od 27 zł/os.
Liczba dni: 1   |   Dla kogo: Szkoła podstawowa klasy 4-6 Szkoła średnia

" Poznaj Polskę"

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wycieczek szkolnych do Warszawy.

Program wycieczki spełnia wymogi dofinansowania w ramach pilotażowego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki,  z którego zainteresowane szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Wycieczki szkolne po Warszawie obejmują cztery obszary edukacyjne:

  • Śladami Polskiego Państwa Podziemnego
  • Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Kultura i dziedzictwo narodowe
  • Największe osiągnięcia polskiej nauki


PROGRAM WYCIECZKI 1 DNIOWEJ

Spotkanie Plac marsz. Józefa Piłsudskiego 8.00 – 10.00

Plac marsz. Józefa Piłsudskiego, zwiedzanie Grobu Nieznanego Żołnierza, pomnika ofiar Smoleńskich, pomnika Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego, pomnik marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz zapoznanie z historią krzyża znajdującego się na placu i słynnymi słowami wypowiedzianymi przez Ojca Świętego Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi Tej ziemi!”.

Spacer Traktem Królewskim 9.00 – 11.00

Z Placu marsz. Józefa Piłsudskiego spacerem pod pomnik Mikołaja Kopernika, Pałac Stasica, następnie ul. Krakowskim Przedmieściem, Krakowskie Przedmieście zawsze było świadkiem demonstracji, szczególnie podczas zaborów ale również podczas II Wojny Światowej czy w okresie współczesnej historii. Przejście wzdłuż Bazyliki św. Krzyża, zabytkowa Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego, pomnik Prymasa Polski ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, pomnik ks. Jana Twardowskiego na skwerze jego imienia. Pomnik poety Aleksandra Głowackiego pseudonim Bolesław Prus. Pałac Prezydencki, (wcześniejsze nazwy: Koniecpolskich, Radziwiłłów, Lubomirskich, Namiestnikowski. W latach 1918–1939 oficjalna siedziba Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów. Od 1994 oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz przed pałacem pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. Następnie przejście pod pomnik w stylu neoklasycystyczny największego wieszcza Adama Mickiewicza. Figura Matki Boskiej Passawskiej – rzeźba wotywna Matki Boskiej po Kolumnie Zygmunta z 1644 – najstarszym pomnikiem Warszawy. Kościół św. Anny, główny ośrodek duszpasterstwa akademickiego w Warszawie, na murze są umieszczone ostatnie słowa Papieża Jana Pawła II, które wypowiedział żegnając się z młodzieżą w dniu śmierci „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie” na koniec spaceru zapoznanie się z historią najstarszego pomnika w Warszawie. Kolumna Zygmunta III Wazy – pomnik króla Zygmunta III Wazy znajdujący się na placu Zamkowym. Monument został wzniesiony w latach 1643–1644. Pomnik był restaurowany w latach 1885–1887 i 1929–1931. Został zniszczony przez Niemców we wrześniu 1944 i zrekonstruowany w latach 1948–1949.

Spacer po Starym Mieście 12.00 – 14.00

Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Zamek Królewski to w nim uchwalono Konstytucję 3 Maja, pierwszą w Europie i drugą na świecie. Zapoznanie uczestników z legenda o Warsie i Sawie, przejście ul. Świętojańska, Archikatedra Św. Jana Chrzciciela odwiedzenie grobu Prymasa Polski ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego , Kanonie – dzwon, który spełnia życzenia, Rynek Starego Miasta zapoznanie z legendą o Bazyliszku oraz Syrence, mury miejskie, pomniki Syrenki oraz Małego Powstańca.

Panorama Warszawy 15.00 – 16.00

Taras widokowy PKiN to niezapomniany widok na Stolicę. Na wysokość 114 metrów gości wwożą dwie windy. „Trzydziestka” podzielona jest na trzy części:
- taras widokowy ze wspaniałym widokiem na panoramę Warszawy,
- galerię wewnętrzną,
- salę główną nazywaną przez projektanta Salą Gotycką ze względu na gwiaździste sklepienie ozdobione czterema rozetami.

Zakończenie wycieczki ok. godz. 16.00

Liczba dni: 1   |   Dla kogo: Szkoła podstawowa klasy 4-6 Szkoła średnia
Ceny
Liczba osób Liczba opiekunów Cena
40 3 27 zł/os.
40 3 139 zł/os.



*
CENA WYCIECZKI ok. 139 zł/os - cena bez dofinansowania

CENA WYCIECZKI  ok. 27 zł/os - cena z dofinansowaniem w ramach "Poznaj Polskę"

CENA ZAWIERA

przygotowanie wycieczki, opiekę pilota, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, transport

CENA NIE ZAWIERA

koszulki pamiątkowej - dodatkowy koszt 15 zł/os

INFORMACJE DODATKOWE

Na życzenie Klienta możliwość modyfikacji programu

 

 



Osoba zgłaszająca:
* pola wymagane loader
Zamów Wycieczkę